Prezenty wielkanocne dla dzieci

Prezenty wielkanocne dla dzieci

W krajach z zachodu Święta Wielkanocne wyglądają nieco inaczej niż w Polsce. Bardzo popularna jest tam pewna tradycja, która polega na poszukiwaniu przez dzieci jajeczek wielkanocnych porozrzucanych po całym domu bądź podwórku.

Tradycja ta znana jest stąd, iż w krajach zachodnich to nie baranek a króliczek jest symbolem Świąt Wielkanocnych. Wspomniany króliczek wczesnym rankiem gubi wszędzie czekoladowe jajka. Zabawa polegająca na poszukiwaniu czekoladowych jajek. Bardzo często ma ona formę szlaku, na końcu którego czeka upakowany słodyczami koszyczek.

Koszyczka nie należy mylić z klasycznym koszyczkiem wielkanocnym, który zawiera chleb, wędliny, sól, masło, wodę itd. Jest to zakupiony w sklepie wiklinowy koszyczek wypełniony po brzegi czekoladkami, batonikami i różnej maści słodkościami. Oczywiście nie może w nim zabraknąć czekoladowych jajeczek, które zazwyczaj doprowadzają do niego dzieci.

Jak wiadomo, w Polsce coraz częściej mamy tendencję do przejmowania i praktykowania zwyczajów czy tradycji pochodzących z zachodu. Dlatego też musimy pomyśleć czy nie warto jest sprawić swojemu dzieciakowi trochę frajdy i dać mu szanse na rozwijanie umiejętności orientacji i logicznego myślenia. Na końcu wyznaczonej przez czekoladowe jajeczka trasy znajduje się  kosz pełen słodkości, który zmotywuje każde dziecko do wytężenia swoich szarych komórek. Ciakawą ofertę koszy wielkanocnych można znaleźć na stronie http://www.nobilia.pl/kosze-wielkanocne